Amadeus zazní v doprovodu symfonického orchestru

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady (29. 8. – 1. 9.) uvede Formanova Amadea za doprovodu živého symfonického orchestru. Na pódiu nově rekonstruované koncertní haly s dřevěnou podlahou, speciálním prouděním vzduchu a vynikajícím zvukem bude během představení téměř 90 hudebníků – 52 členů Filharmonie Hradec Králové s dirigent Ernstem van Tielem a 36 sboristů Kühnova smíšeného sboru. Na unikátní zážitek, českou festivalovou premiéru, se můžete těšit poslední srpnový den od 20 hodin. „Miloš Forman dokázal s Mozartovou pomocí zprostředkovat dnešnímu divákovi prožitek ze špičkové klasické hudby. A právě projekt Amadeus LIVE, který uvedeme v Poděbradech, dokáže prožitek posunout ještě dále,“ říká dramaturgyně festivalu Karla Sluková.

Film Amadeus vypráví příběh vídeňského dvorního skladatele Antonia Salieriho, kterého spaluje závist, když zjišťuje, že božské hudební dary, po kterých celý život toužil, byly uděleny bláznivému, vulgárnímu a nepoctivému mladému skladateli Mozartovi. Salieriho závist jej dohání až k tomu, že se intrikami snaží svého protivníka zbavit. Proslulý velkofilm Amadeus vznikl jako adaptace divadelní hry před časem zesnulého Petera Shaffera. Strhující příběh osudového střetu geniality s průměrností se natáčel před 35 lety v Praze a podílelo se na něm množství českých filmových tvůrců i herců. Dokonalá kamera Miroslava Ondříčka, fantastické kostýmy Theodora Pištěka ml. i krása pražských paláců, divadel a uliček propůjčily filmu nesmazatelnou atmosféru.

Nelze nevzpomenout Formanův vztah k Poděbradům, kde studoval internátní školu pro válečné sirotky, kde seznámil i s Václavem Havlem.

Poslední festivalový den čeká návštěvníky světová rocková muzikálová senzace s největšími hity skupiny Queen v podání předních českých muzikálových a rockových zpěváků. Posluchači

v Poděbradech budou první v Česku, kteří uslyší českou verzi We Will Rock You s legendárními hity jako Radio GA-GA, I Want to Break Free, We Will Rock You, Under Pressure, I Want It All, Who Wants To Live Forever, Another Bites The Dust, We Are The Champions, Bohemian Rhapsody nebo Somebody To Love v českých verzích za doprovodu sedmičlenné profesionální kapely.

Obyvatelé Poděbrad nebo studenti poděbradských středních škol mají při zakoupení jedné vstupenky druhou zdarma. Zvýhodněný prodej těchto vstupenek probíhá v Městském kulturním centru Poděbrady (Jiřího nám. 1/I), kde je možné platit pouze v hotovosti. Trvalý pobyt i studium je třeba prokázat platným dokladem.

Leave a comment